Życie jest jak gra

Życie jest jak gra.

Ty jako organizm działasz według określonych zasad. Twoje ciało reaguje według zasad. Na przykład czujesz się lepiej albo gorzej zależnie od tego co zjesz. Albo czy uprawiasz sport i masz dużo ruchu.

Twój mózg również reaguje według zasad. Twoja unikalna genetyka, słuchanie muzyki, doświadczenia, Twoje perspektywy na te doświadczenia czy znowu to co jesz. To wszystko wpływa na Twoją biochemię i samopoczucie. Twój nastrój emocjonalny jest wypadkową tych i innych czynników.

Gdy poznasz siebie i to jak działa Twoje ciało, mózg i „Ty” jako Twoja świadomość, zaczniesz rozumieć też innych ludzi. To bardzo ważne.

Bo jeżeli chcesz zdobyć coś w życiu, musisz umieć poruszać się w społeczeństwie. Jesteśmy współzależni od siebie i wymieniamy między sobą wartość.

Żebyś Ty coś mógł dostać, to musisz dać wartość innym.

A społeczeństwo też ma swoje zasady. To jak ludzie się komunikują czy to jak wpływają na siebie. Niektóre te są przyjemne, inne nieprzyjemne, jedne mądre a inne głupie i irracjonalne. Ale są.

Poznanie zasad gry pozwala Ci przestać walczyć i się męczyć. Jeżeli grasz wbrew zasadom, zawsze przegrasz. Zostaniesz wykluczony z gry. A jeżeli znasz zasady, to obierasz strategię zależnie od tego co chcesz osiągnąć i myślisz jak zagrać żeby wygrać. A do tego jeżeli chcesz mieć niesamowite rezultaty, możesz pomyśleć jak zagrać żeby wygrać a do tego żeby wygrali inni.

A potem to już sobie grasz zamiast walczyć i się męczyć. I wygrywasz to, co chcesz.

To jest bardzo proste, owszem. Ale mało kto rozumie jak działa on sam. Jak działa jego mózg. Jak działa jego działo. Jak działa społeczeństwo. Jak działają pieniądze. Jak działają uczucia i emocje. Jak działa miłość. Jak działa szczęście. Jak się odpowiednio komunikować. I jak ostatecznie to wszystko użyć w praktyce.

Dlatego gra jest prosta, ale nie jest łatwo poznać i zrozumieć wszystko co jest potrzebne żeby dobrze grać.

Ale najważniejsze co musimy pamiętać, to że życie to gra. Możemy osiągnąć wszystko co chcemy, ale najpierw musimy poznać jej reguły.

Zauważ co czujesz gdy zaczynasz myśleć o życiu w takiej perspektywie. Że jest tylko grą?

Nagle okazuje się, że to nie Ty jesteś niewystarczający, ale to Twoje zrozumienie gry jest niewystarczające. Wystarczy się nauczyć jak grać.

Znika presja. Znika obwinianie się. Znika obawa czy Ci się uda. Oczywiście że Ci się uda. Jeśli będziesz wiedzieć jak grać żeby osiągnąć rezultat.

Kolejne pytanie to już tylko to, gdzie i od kogo możesz się najszybciej nauczyć grać w grę. Bo nauka na swoich błędach jest dobrą i potrzebną nauką, ale nie jest najlepszą nauką.

Tak jak mówi kiedyś najbogatszy, a dzisiaj w w czołówce 10 najbogatszych ludzi na świecie, miliarder Warren Buffet – „Nauka na własnych błędach jest dobra, ale nauka na cudzych błędach jest jeszcze lepsza”

Są osoby (ja byłem też taki kiedyś) które mają utopijną wizję świata. Nie chcą zaakceptować rzeczywistości. I tego że świat i „gra” nie jest taka jakby oni chcieli.

I dlatego się męczą.

Bo życie jest jakie jest i my tego nie zmienimy. Możemy obrać odpowiednią dla siebie drogę która przyniesie nam wszystko co chcemy – sukces, pieniądze, miłość, zdrowie i szczęście w całej tej rzeczywistości, ale musimy pamiętać że z regułami gry nie wygramy.

Wszystko jest proste, ale musimy poznać zasady gry. Wtedy Twój sukces to już tylko kwestia czasu. A gra się dużo przyjemniej niż się męczy prawda?

🤛 Pełny potencjał z Tobą,
Bartek

Podoba Ci się? Podziel się ze znajomymi na Facebooku
Lipiec 6, 2019
>